• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Nie każdy podziela niesamowity entuzjazm związany z filmem Patty Jenkins, z drugiej jednak strony większość zgadza się z opinią, że Wonder Woman bije na głowę wszystkie poprzednie filmy z dotychczasowego uniwersum DCEU (inna kwestia, że nie jest to jakiś nieprawdopododbny wyczyn). Co więcej, jeszcze nie mieliśmy historii superhero, w którym kobieca postać odgrywałaby taką rolę. Jak się okazuje, światowy box office również jest niesamowicie przychylny Amazonce.

Wonder Woman oficjalnie już zarobiła na świecie 821.74 miliony dolarów, w swoim zwycięskim marszu dystansując pierwszą część Spider-Mana od Sama Raimie z 2002 roku, który przyniósł zyski 821.17 milionów dolarów.

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Wonder Woman - polscy graficy dołożyli swoją cegiełkę do widowiska!

Jak wiadomo, komercyjny sukces jest numerem jeden, jeżeli chodzi o priorytety hollywoodzkich producentów. W tym przypadku dochodzi jeszcze garść bardzo pozytywnych opinii - a ona w kinie superhero wydaje się mieć większe znaczenie niż przy innych blockbusterach. Dowodem są np. filmy Michaela Baya, niemal zawsze otrzymując srogie baty od krytyków, a przy ostatnich produkcjach także od lwiej części widowni, które dla producentów bronią się zyskami z kin. Nie będzie więc specjalnie ryzykownym stwierdzenie, że widowisko z Gal Gadot w roli tytułowej może być wyznacznikiem dla mającego fatalną opinię DCEU. To zabawny paradoks, gdy przypomnieć sobie dość lichą kampanię promocyjną filmu w porównaniu do chociażby Legionu samobójców Davida Ayera.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.