Avengers: Infinity War to heist film z Thanosem jako centralną postacią

Duet reżyserów Avengers: Infinity War udzielił wywiadu portalowi cnet.com. Bracia Russo podzielili się w nim informacją o inspiracjach i rysie fabularnym nadchodzącego wysokooczekiwanego widowiska z uniwersum Marvela. 

Anthony i Joe Russo na swoim koncie mają dwa udane filmy o Kapitanie Ameryce. Zarówno w przypadku Zimowego żołnierza, jak i Wojny bohaterów fabuły filmów oparto o strukturę  thrillera szpiegowskiego. Bracia Russo zdradzili, że w Avengers: Infinity War również sięgną po gatunkowy szkielet. Film pójdzie śladem Ant-Mana i będzie mieć strukturę heist filmu, czyli produkcji, który opowiada o przekręcie, kradzieży lub rabunkowym skoku.

W Infinity War największym z nowych elementów jest postać Thanosa i fakt, że jego postać wchodzi w opowieść w śmiały i mocny sposób, ba, wręcz do takiego stopnia, że prawie staje się jedną z głównych postaci. Nadaliśmy kształt interesującej narracji wokół jego postaci, która mocno przechyla się w stronę heist filmu, w taki sposób, że on [Thanos] zmierza po Kamienie Nieskończoności w odważniejszy i skuteczniejszy sposób niż w przeszłości. Cały film ma tą energię złego gościa, który jest zawsze o krok przed bohaterami. Obejrzeliśmy sporo filmów, które posiadają energię heist filmu i to przyniosło sporo inspiracji.

Zobacz również: Falcon i Winter Soldier zapowiadają bitwę niebotycznych rozmiarów w Infinity War

Avengers: Infinity War pojawią się m.in.: Robert Downey Jr. jako Tony Stark/Iron Man, Chris Evans jako Steve Rogers/Kapitan Ameryka, Chris Hemsworth jako Thor, Mark Ruffalo jako Bruce Banner/Hulk, Scarlett Johansson jako Natasha Romanoff/Czarna Wdowa, Jeremy Renner jako Clint Barton/Hawkeye, Chadwick Boseman jako T’Challa/Czarna Pantera, Paul Rudd jako Scott Lang/Ant-Man, Chris Pratt jako Peter Quill/Star-Lord, Zoe Saldana jako Gamora, Vin Diesel jako Groot, Benedict Cumberbatch jako Stephen Strange/Doktor Strange, Tom Hiddleston jako Loki, Samuel L. Jackson jako Nick Fury, Tom Holland jako Peter Parker/Spider-Man oraz Josh Brolin jako Thanos.

Premierę filmu zaplanowano na 26 kwietnia 2018 roku.

Źródło: ccnet.com / ilustracja wprowadzenia: Marvel

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?