• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Oprócz faktu że studio Warner Bros. bardzo lubi zapowiadać w tym roku kolejne filmy DC i puszczać w obieg plotki dotyczące ich obsady, wygląda na to, że zależy im również na tym, aby w marcu 2019 ich tegoroczne dzieła wyjechały z gali oscarowej z dość poważnym workiem nagród. Dlatego swego czasu słyszeliśmy o szumnej kampanii oscarowej dla Wonder Woman, potem dla Dunkierki,  a teraz również dla To. Gdy dodamy do tego fakt, że w wielu krajach Warner jest dystrybutorem Blade Runnera 2049 (choć akurat nie w Polsce),  może się okazać, że tegoroczna oscarowa stawka będzie się składać w dużej mierze z dużych i głośnych produkcji studia.

Zobacz również: Nowy Klub Frajerów - wybieramy dorosłą obsadę drugiej części To!

Horror na podstawie prozy Kinga ma ubiegać się o statuetkę w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Andy Muschietti), Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Sophia Lillis, co przywodzi od razu na myśl pytnaie kto z filmu mógłby być nominowany za pierwszy plan), Najlepszy aktor drugoplanowy (tu akurat kandydatów ma być kilku), Najlepsze zdjęcia, Najlepsza scenografia, Najlepszy montaż, Najlepsze kostiumy, Najlepsze efekty specjalne, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż dźwięku, Najlepsza charakteryzacja i Najlepsza muzyka oryginalna. Jak widać twórcy liczą na dość obfity deszcz nominacji a potem statuetek.

Oprócz wielu pozytywnych recenzji jakie otrzymał film jest on również ogromnym sukcesem kasowym, bowiem przy budżecie 35 milionów dolarów zdołał się już zwrócić prawie dwudziestokrotnie.

źródło: MovieWeb / ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.