• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

O Obcym: Przymierzu krążą różne opinie. I choć w większości są one negatywne i starają się odsyłać Ridleya Scotta do lamusa, to ten nie zamierza tak łatwo poddać serii, na której zasadza się jego kariera. W przygotowaniach gdzieś tam jest przecież Obcy: Przebudzenie, czyli kontynuator niechlubnych prequeli 8. pasażera Nostromo, które już dość śmiało przewalcowały postać słynnego Ksenomorfa. Jednak zdaniem Scotta jest to być może łabędzi śpiew najsłynniejszej kosmicznej bestii.  W ostatnim wywiadzie z portalem The Hollywood Reporter reżyser przyznał, że jego zdaniem tytułowy obcy, Ksenomorf znajduje się na krawędzi wypalenia. Nic już z niego nie będzie, a przyszłością uniwersum jest zwrot w kierunku sztucznej inteligencji:

Wydaje mi się, że ewolucja Obcego już niedługo dobiegnie końca, a to, co chcę osiągnąć w swoich filmach, to przenieść punkt ciężkości opowieści na sztuczną inteligencję. Na świecie stworzonym przez sztuczną inteligencję i przez nią zarządzanym. I pod taki schemat wylaliśmy już całkiem solidne fundamenty.

landscape 1489188383 alien2Fot. kadr z filmu Obcy: Przymierze

Zaiste po Przymierzu widać, iż Scotta interesowały już bardziej kwestie davido-walterowe aniżeli ksenomorfowe, zatem powyższe stwierdzenie nie powinno nas specjalnie dziwić. Czy to jednak oznacza, że seria dobiegnie końca? O nie, nie. Tak łatwo to nie będzie:

Cóż, mam nadzieję, że pociągniemy tę serię w nieskończoność. Myślę, że teraz poczynimy coś w stylu nowego otwarcia, a potem pozostawimy tę kwestię na tyle otwartą, że wszystko będzie mogło się zdarzyć. Ale zobaczymy co z tego wyniknie. To znaczy... Uwielbiam tworzyć filmy z serii Obcy. I szczerze to pragnąłbym je tworzyć w nieskończoność.

Coś mi się wydaje, że akurat większość kinomanów raczy się z Panem Scottem nie zgodzić. Ale to tylko moje zdanie. Wasze zostawcie w komentarzach!

Źródło: thr.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.