Liga sprawiedliwosci

Nieprzychylne komentarze w kierunku Aleca Baldwina – aktor robi sobie przerwę od Twittera

Po wywiadzie dla PBS NewsHour udzielonym przez Aleca Baldwina, aktor spotkał się z falą krytyki na mediach społecznościowych. Wszystko przez wypowiedź Baldwina dotyczącą molestowania seksulanego, którą zinterpretowano tak, jakoby aktor winił jego ofiary. Sens wypowiedzi aktora został według niego wypaczony, ponieważ jedyne co sugerował to fakt, że pieniężna rekompensata za wyrządzone krzywdy, nie rozwiązuje problemu molestowania. I chociaż w tym wypadku miał rację, a jego intencją nie było bagatelizowanie zjawiska, spotkał się z internetową nienawiścią. Negatywne komentarze aż tak przeszkadzały aktorowi, że zdecydował się na jakiś czas zamknąć swoje konto na Twitterze.
Zobacz również: Upadek Domku z Kart? Netflix zwalnia Kevina Spacey’ego!

Temat molestowania i nadużywania władzy w Hollywood jest od kilku dni bardzo szeroko omawiany. Emocje w tej kwestii nie dziwią, ale niestety możemy również zauważyć popadanie w skrajności. Negatywne komentarze często kierowane są nie do tych osób, do których powinny. Negatywny stosunek do Baldwina może być też spowodowany jego niedawnym wyznaniem, że zdarzyło mu się traktować kobiety w sposób seksistowski. Źródło: variety.com, Twitter / Ilustracja wprowadzenia: MSNBC

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta