The Walt Disney Company chce kupić większą część 21st Century Fox?

Według portalu CNBC, The Walt Disney Company zamierza kupić większą część przedsiębiorstwa branży medialnej 21st Century Fox (należy do niej m.in. wytwórnia 20th Century Fox czy stacje Fox News, FX, FXX i National Geographic Channel). Przy czym, rozmowy między obydwoma podmiotami trwają nadal, a o potencjalnej transakcji mówiło się od dłuższego czasu. W grę wchodzi nabycie przez Disney’a m.in. wytwórni 20th Century Fox, co doprowadziłoby do połączenia światów X-Menów i Fantastycznej Czwórki pod szyldem Kinowego Uniwersum Marvela oraz umożliwiłoby uzyskanie praw do fizycznej dystrybucji m.in. dwóch pierwszych trylogii Gwiezdnych wojen. 

W materiale udostępnionym przez portal, padły spekulacje zgodnie z którymi 21st Century Fox nie jest na tyle dużą firma medialną, by móc konkurować z platformami streamingowymi takimi jak Netflix czy Amazon. Kierownictwo przedsiębiorstwa zamierza w związku z tym, bardziej skupić na dostarczaniu informacji oraz tego, co dzieje się w sporcie. To możliwe do zrealizowania, bowiem Disney nie może być w posiadaniu dwóch firm medialnych. Umowa nie uwzględniałaby więc przejęcia stacji Fox (za wyjatkiem stacji kablowej FX i National Geographic) czy Fox Sports z obawy o naruszenie ustawy antytrustowej.  

MickeyFox

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia: Getty Images

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?