• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

 

Weinsteingate nie przestaje rozciągać coraz szerszych kręgów na świat zarówno serialowy, jak i filmowy. Po głośnych sprawach m.in. Kevina Spacey'ego - czego konsekwencją była w zasadzie pozaekranowa świerć Franka Underwooda z racji wyrzucenia aktora z przesięwzięcia Netflixa - nadszedł czas na ubiegłorocznego laureata Oscara, czyli młodszego brata aktualnie panującego Batmana, Caseya Afflecka. Przypomnijmy, że zaledwie kilka miesięcy temu aktor ten pomimo oskarżeń o molestowanie i wielu głosów oburzenia otrzymał Nagrodę Akademii za najlepszą rolę męską za występ w filmie Manchester by the Sea.

Odbieranie tej najbardziej prestiżowej statuetki w świecie filmowym przez osoby związane z takowymi skandalami nie jest w tym przypadku żadnym precedensem. Starczy wspomnieć Romana Polańskiego, który pomimo udowodnionych zarzutów wygrał swoje. Tak samo Woody Allen, zamieszany w rzekome molestowanie swojej małoletniej cóki, nie miał problemów z odebraniem Oscara za scenariusz oryginalny za O północy w Paryżu w 2011 roku.

Jak wiadomo, tradycją jest to, że najlepszy aktor z roku ubiegłego wręcza tę samą nagrodę laureatowi na kolejnej ceremonii. Jak się okazuje, wpłynęły już dwie petycje, żądające wyjątkowego zerwania z owym zwyczajem, czyli odebrania oskarżonemu przez dwie kobiety o molestowanie Affleckowi rzeczonego przywileju. 

 fot. materiały prasowe

Zobacz również: Molestowanie oraz coming out Kevina Spacey'ego

To dość bezprecedensowa sprawa i doprawdy ciężko jest odgadnąć, w jaki sposób zostanie rozwiązania przez Akademię. Po wspomnianym już pozbawieniu Spaceya jego ikonicznej roli kultowego Underwooda niczego nie możemy być już pewni. 

A jakie Wy zajmujecie stanowisko w tej niejednoznacznej moralnie sprawie?

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  leopold · 5 miesięcy temu
  zabrać mu Oscara cóż z tego , że na niego zasłużył poćwiartować posypać solą i spalić! Niedługo nie będzie miał kto grać bo im aktorów zabraknie. Ciekawe jak Netflix poradzi sobie z 6 sezonem HOC?!
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
   Adriano · 5 miesięcy temu
   Proponowałbym wstrzymać się nieco z osądami. Przypominam że to działa w dwie strony i teraz każda pseudo-aktoreczka, która w przeszłości sama mogła pchać się do łóżka i oczekiwała po tym mega kariery, a ostatecznie dalej nic nie znaczy może wykorzystać trwającą aferę żeby zrobić koło siebie trochę szumu. Nie twierdzę że tak jest, ale to możliwe.
   • Ten komentarz jest nie opublikowany
    leopold · 5 miesięcy temu
    mój komentarz był ironią, zdobył Oscara słusznie ma prawo do wręczenia go innemu zwycięzcy na nowej gali. Głupotą było też wywalać Spaceyego z serialu podczas zdjęć, mogli dokończyć serial i się z nim pożegnać jakoś wątpię by ludzie przestali go oglądać.
    • Ten komentarz jest nie opublikowany
     Adriano · 5 miesięcy temu
     Jeśli tak to mój błąd, sorry, nie wyłapałem ironii. Dziś w sieci pełno jest nieprzemyślanego hejtu i myślałem że to jeden z takich komentarzy, ale teraz widzę że zajmujemy w tej kwestii podobne stanowisko.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Rollin · 5 miesięcy temu
  "Starczy wspomnieć Romana Polańskiego, który pomimo udowodnionych zarzutów wygrał swoje". Tia. W '78 Polański uciekł z USA do Europy, a Oskara dostał w '03, a przez lata jego filmy były zupełnie pomijane przez Akademię. Minęło 25 lat. Po 10 latach to i Rosoe "Fatty" Arbuckle dostał kontakt na pełnometrażowy film, ale zmarło się biedaczkowi.  Zobaczymy co będzie ze Spaceyem w '27. A co w '42.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Anonim · 5 miesięcy temu
  Jest tu chyba błąd "małoletniej cóki"

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.