• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Tak, tak, znowu wracamy z tym samym tematem. Ale przyznać trzeba, że nie mamy specjalnego wyboru, gdy od niedawna całe środowisko artystyczne zdaje się jedno po drugim piętnować każdą znaną osobistość wmieszaną w jakąś aferę związaną z molestowaniem. A Kevin Spacey i wszystko, co z nim związane są chyba ulubioną ich ofiarą. 

Tym razem dostało się filmowi Wszystkie pieniądze świata. Obraz Ridleya Scotta traktujący o porwaniu szesnastoletniego wnuka najbogatszego człowieka świata swoich czasów (Kevin Spacey) miał być wyświetlony po raz pierwszy na AFI Fest w tym miesiącu. Sony Pictures podjęło decyzję o wycofaniu filmu z międzynarodowego festiwalu, aczkolwiek pomimo pewnych wątpliwości obraz nadal trafi do szerszej widowni w grudniu.

A oto oficjalne oświadczenie samych zainteresowanych:

Wszystkie pieniądze świata to znakomity film, w pełni wart wyświetlenia na AFI Fest. Jednakże biorąc pod uwagę zastałe zarzuty tyczące się członka jego obsady oraz z szacunku do poszkodowanych, wyświetlanie go w trakcie gali w tak trudnym okresie byłoby niewłaściwe. Siłą rzeczy, film zostanie wycofany. Nie zmienia to faktu, że nie powstał on za przyczyną jednej osoby. Ponad 800 osób, a wśród nich aktorzy, scenarzyści, artyści i inni członkowie załogi pracowali nad nim ciężko i w sposób etyczny,.Niektórzy przez lata, wliczając w to także reżyserów. Ukaranie ich wszystkich za błędy jednego aktora byłoby wielką niesprawiedliwością.

 fot. materiały prasowe

Zobacz również: Wszystkie pieniądze świata - pierwszy zwiastun nowego filmu Ridleya Scotta

Jak oceniacie takie działania? Uważacie, że decyzja jest słuszna, czy ktoś zaczyna posuwać się za daleko?

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.