• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiło się podsumowanie jednej z sesji komisji eksperckiej przyznającej środki koprodukcjom międzynarodowym mniejszościowym. Wśród filmów znalazł się tam projekt o tytule Jack Strong, którego koproducentem jest Scorpio Studio, czyli firma producencka odpowiedzialna za powstanie filmu o pułkowniku Kuklińskim w reżyserii Władysława Pasikowskiego. 

Zgodnie z przedstawioną informacją będący we wstępnej fazie rozwoju film wyreżyserować ma znany ze swojego paradokumentalnego stylu Brytyjczyk Paul Greengrass, autor m.in. Kapitana Phillipsa, trzech filmów z serii o Jasonie Bournie oraz zdobywca nominacji Oscarowej za Lot 93. Budżet Jacka Stronga ma wynieść 110 936 452 złotych (ok. 30 milionów dolarów) a koproducent ze strony polskiej wnioskował o 2 miliony złotych wsparcia. Komisja ekspercka w składzie Anna Kazejak, Alessandro Leone i Michał Oleszczyk oceniła projekt jako "dobry" i zarekomendowała do dofinasnowania, lecz ze względu na nieoczekiwane zmniejszenie budżetu do rozdysponowania to inne, mniejsze projekty otrzymały gwarancję finansowego wkładu ze strony PISF.

Zobacz również: Mike Tyson chce zagrać Polaka w superprodukcji historycznej

Thriller polityczny Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego premierę miał 7 lutego 2014 roku i był jednym z najchętniej oglądanych filmów roku przyciągając do kin 1,2 miliona widzów. Film przedstawia historię pułkownika Ludowego Wojska Polskiego Ryszarda Kuklińskiego, który w latach 70. podjął się współpracy z CIA i przekazywał Amerykanom tajne informacje wojskowe dotyczące Układu Warszawskiego. W roli głównej wystąpił Marcin Dorociński, a na ekranie partnerował mu hollywoodzki aktor Patrick Wilson (Watchmen. Strażnicy, Naznaczony, Obecność). Ponadto w filmie zagrali Dagmara Domińczyk, Maja Ostaszewska, Mirosław Baka, Ireneusz Czop i Oleg Maslennikov. Budżet filmu wyniósł 4 miliony dolarów. 

Źródło: pisf.pl / ilustracja wprowadzenia: kolaż materiału prasowego i kadru z youtube.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.