Christopher Nolan wysyła list z przeprosinami do Netflixa

W lipcu w wywiadzie dla Indiewire Christopher Nolan stwierdził, że Netflix nie wspiera filmów kinowych, a polityka platformy streamingowej powoduje zamknięcie coraz większej liczby kin. Stwierdził też, że nie przyjąłby propozycji współpracy od Netflixa. Teraz jednak reżyser albo zmienił zdanie, albo uznał, że jego słowa były byt ostre ponieważ wystosował odręcznie napisany list z przeprosinami o czym wspomniał w wywiadzie dla Variety.

Powinienem być grzeczniejszy. Powiedziałem to, co myślę, ale w sposób bardzo niedyplomatyczny. Nie wziąłem pod uwagę kontekstu w jakim działa Netflix, czyli jako pewnego rodzaju rewolucji w świecie filmu. Neflixowi należy się szacunek za to co robi, i ja to szanuję. 

Zobacz także: The Umbrella Academy – Ellen Page dołącza do obsady serialu Netflixa

Nie wiadomo czy Nolan myśli o współpracy z Netflixem i dlatego wystosował przeprosiny. Wziąwszy jednak pod uwagę jego zamiłowanie do tworzenia wysokobudżetowych hitów kinowych nie będzie to miało miejsca zbyt szybko.

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: theedgesusu.co.uk

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?