• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

DC Entertainment wraz z Warner Bros. Home Entertainment opublikowały zwiastun nadchodzącego filmu animowanego Batman: Gotham by Gaslight, które zostało oparte na komiksie z DC Elseworlds (w Polsce zostało wydane przez wydawnictwo Egmont pod tytułem Batman: Gotham w świetle lamp gazowych).

Zobacz również: Batman poluje na Kubę Rozpruwacza w materiale z Gotham by Gaslight!

Warner Bros. Animation po Batman i Harley Quinn postanowiło przenieść na duży ekran film animowany zrealizowany na podstawie komiksu z DC Elseworlds zatytułowany Gotham by Gaslight, który został stworzony w 1989 roku przez Briana Augustyna (scenariusz), Mike'a Mignolę (rysunek) i P. Craiga Russella (tusz). Wydawnictwo Egmont w 2004 przełożyło ten komiks dając mu tytuł: Batman: Gotham w świetle lamp gazowych. Jest to historia rozgrywająca się w Gotham City, mieście Batmana, w scenerii z końca XIX wieku, gdzie dominują tajemnice oraz zabobony. Człowiek-Nietoperz rusza w pościg za Kubą Rozpruwaczem. Obok steampunkowego Batmana zobaczymy także m.in. Jima Gordona, Poison Ivy, Hugo Strange'a czy Seline Kyle.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. Animation

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.