Kształt wody ulubionym filmem Guillerma del Toro?

Guilermo del Toro to postać, której chyba nie trzeba przedstawiać! To właśnie na jego koncie znajdują się takie produkcje, jak Labirynt Pana czy Cronos. Choć oba filmy należą do jednych z najbardziej uznanych, reżyser otwarcie przyznaje, iż to właśnie jego najnowsze dzieło, Kształt wody (The shape of water), skradło jego serce i jest z niego niesamowicie dumny! 

Żaden film nie jest mi tak bliski, jak właśnie Kształt wody i to właśnie z niego jestem najbardziej dumny. To niesamowite uczucie – widziałem go już 190 milionów razy i wciąż płaczę przez trzy lub cztery minuty. Tę produkcję można nazwać bajką na niespokojne czasy, gdyż jest lekiem dla współczesnego świata, gdzie co dzień budzimy się z coraz gorszymi wieściami.

The Shape of Water Kiss

Zobacz również: Kształt wody – namiętne uczucie w głębi morza na nowym plakacie filmu!

Opis dystrybutora (kino): Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Obsada omawianej baśni dla dorosłych: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg i Octavia Spencer. Del Toro nakręcił obraz na podstawie scenariusza sporządzonego we współpracy z Vanessą Taylor (Gra o tron). Obraz wyprodukowali wspomniany Meksykanin i J. Miles Dale.

Kształt wody zadebiutuje w polskich kinach już 19 stycznia 2018 roku.

Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?