Advertisement

Lider System of a Down skomponował muzykę do rosyjskiego blockbustera. Pierwszy utwór już dostępny

Serj Tankian, lider amerykańskiego zespołu System of a Down, jest autorem ścieżki dźwiękowej rosyjskiej superprodukcji Legenda o Kołowracie (tytuł międzynarodowy to Furious). Fragmenty kompozycji usłyszeć można już w zwiastunach filmu, a od niedawna w sieci posłuchać można już utworu promującego A Fine Morning to Die, w którym muzyk również zaśpiewał w duecie z wokalistką białoruskiego zespołu IOWA.

https://www.youtube.com/watch?v=3-xi-VqgEhk&ab_channel=CentralPartnership

W samym filmie usłyszymy muzykę eklektyczną, która łączyć będzie współczesne rytmy z etnicznymi. Muzyk ormiańskiego pochodzenia opisuje ścieżkę dźwiękową następująco:

Marzyłem o takim projekcie w ciągu ostatnich kilku lat, w którym mogłbym połączyć muzykę orkiestralną, szalonego rocka i motywy muzyki etnicznej – w tym sensie, moje marzenie się spełniło. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo dumny z pracy nad muzyką do tego filmu

 


Legenda o Kołowracie (Furious) to film historyczny z elementami fantasy, a skojarzenia ze 300 Zacka Snydera nie są przypadkowe. Twórcy filmu w wywiadach tłumaczą, że świadomie zrezygnowali z wiernego odtworzenia średniowiecznych realiów historycznych na rzecz na poły baśniowej opowieści o dobru i złu. Fabuła przedstawi znaną z piśmienictwa staroruskiego półlegendarną historię XIII-wiecznego bojara Jewpatija Kołowrata, który stanął na czele grupki 17 żołnierzy i zasłynął heroiczną walką z najeźdźczymi wojskami Złotej Ordy dowodzonymi przez Batu Chana. 

Zobacz również: Przegląd rosyjskich superprodukcji z sezonu 2016/2017

W tytułową rolę wciela się Ilya Malakov, a w Batu-chana odtworzył Aleksander Choi. W filmie zobaczymy również Aleksandra Serebryakova (LewiatanŁadunek 200), Polinę Chernyshovą czy Aleksandra Ilyina. Reżyserem i producentem jest Dzhanik Fayziev (Admirał8 sierpnia, Gambit turecki) Budżet filmu wyniósł 360 milionów rubli (ok. 5,5 mln dolarów).

Film trafi do rosyjskich kin 30 listopada.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z youtube/Серж Танкян & IOWA — A Fine Morning To Die (OST „Легенда о Коловрате”)

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?