• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Trwają obecnie prace nad filmem o Venomie z Tomem Hardy'm w roli głównej, a tymczasem portal The Hollywood Reporter donosi, że wytwórnia Sony Pictures chce także zrealizować produkcję opartą na podstawie komiksu Morbius the Living Vampire. Skrypt został już nawet dostarczony przez Burka Sharplessa i Matta Sazama (Power Rangers, Dracula Historia Nieznana, Łowca czarownic).

Postać została wykreowana w 1971 roku przez Roya Thomasa oraz Gila Kane'a i po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym zeszycie Amazing Spider-Man #101. Dr. Michael Morbius był naukowcem, który próbując wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi, otrzymał wampirze umiejętności (niezwykłą siłę, kły, zdolność hipnotyzowania, żądza krwi itd.). Bohater okazał się na tyle popularny, że pojawił się w innych tytułach Marvela m.in. Vampire Tales, Adventure Into Fear, a w 1992 roku otrzymał własny komiks zatytułowany Morbius the Living Vampire (opowieść doczekała się trzydziestu dwóch zeszytów, natomiast drugi tom zapoczątkowany w 2013 roku liczył tylko dziewięć). Co ciekawe, scenarzysta David Goyer zamierzał wprowadzić Morbiusa jako złoczyńcę w filmie Blade II: Wieczny łowca, a zakończenie usuniętego teasera pierwszej odsłony Blade'a ukazywało postać z obliczem zakrytym przez kaptur.

Morbius The Living VampireFot. Marvel Comics

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Marvel Comics

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.