Patryk Vega odpowiada hejterom i przyrównuje się do Smarzowskiego

W ostatnim czasie na plan najnowszego filmu Patryka Vegi tłumnie zawitali dziennikarze różnych redakcji. Reżyser Kobiet mafii miał okazję odpowiedzieć na pytanie o decyzje castingowe, które ze względu na schematyczność i powtarzalność spotkają się z liczną krytyką w internecie.

Ogłoszenie listy aktorów występujących w Kobietach mafii spotkało się z pomrukiem niezadowolenia nawet wśród fanów twórczości reżysera. Widzowie w komentarzach często bardzo dosadnie oddają swoje znudzenie ponownym obsadzeniem w filmie aktorskich minionków Vegi: Agnieszki Dygant, Olgi Bołądź, Katarzyny Warnke, Bogusława Lindy, Piotra Stramowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Janusza Chabiora czy Sebastiana Fabijańskiego. Relacjonujący swoją wizytę na planie filmu dziennikarz Faktu postanowił zapytać pochodzącego z Warszawy reżysera dlaczego do każdej kolejnej swojej produkcji zatrudnia ciągle ten sam zestaw aktorski. Patryk Vega jednak zamiast udzielić konstruktywnej odpowiedzi postanowił odwrócić kota ogonem przywołując obsadę filmów Wojtka Smarzowskiego, a potem wyślizgnął się jak wąż bagatelizując ilość krytyków jego decyzji obsadowych: 

Wojtek Smarzowski ma cały czas taką samą obsadę od początku do końca i jakoś nikt z tym nie ma żadnego problemu. Wydaje mi się, że należy odizolować głosy hejterów, które są najgłośniejsze i jak się na to patrzy, to zawsze wydaje się, że to dominująca cecha, natomiast wyniki frekwencyjne tych filmów nie potwierdzają tych komentarzy, bo gdyby ludziom to nie odpowiadało to nie chodziliby do kina, a te filmy są pozytywnie przyjmowane czy nawet bardzo pozytywnie przez szeroką publiczność.

Zobacz również: Chajzer, Warsaw Shore i kto jeszcze? Celebryci chwalą się angażem w Kobietach mafii

kobiety mafii plakat banner film vega 2018 820x490

 

Opis filmu: Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).

Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy

Premiera Kobiet mafii zaplanowana jest na 23 lutego 2018 roku.

Źródło. fakt.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z youtube.com

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?