• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

W maju świat obiegła informacja o tym że Zack Snyder z przyczyn osobistych (samobójcza śmierć córki reżysera) nie dokończy Ligi Sprawiedliwości. Studio Warner Bros. przekazało wtedy pięczę nad filmem reżyserowi konkurencyjnych Avengers Jossowi Whedonowi. Potem pojawiała się informacja jakoby Snyder miał jeszcze wrócić, Whedona w ogóle nie będzie w napisach końcowych i jeszcze, jak to u Warnera, kilka innych. Jako że Liga Sprawiedliwości w kinach już w piątek całkiem spora grupka dziennikarzy miała już okazję film obejrzeć. I oczywiście jednym z najważniejszych ich pyta było: Ile w produkcie końcowym, który widzowie zobaczą w kinach, jest roboty Jossa Whedona, a ile Zacka Snydera? Jeden z producentów filmu udzielił odpowiedzi na to pytanie.

Zobacz również: Wonder Woman 2 - premiera filmu przesunięta!

Oczywiście w dalszym ciągu tajemnicą będzie fakt, jak wyglądała praca Whedona na planie. Jedne źródła mówią iż dokończył on po prostu dzieło Snydera, inne że w prowadził sporo poprawek wliczając w to zakończenie filmu. Związany blisko z procesem produkcyjnym najnowszego hitu DC Charles Roven postanowił ustosunkować się do tych wątpliwości dziennikarzy słowami:

Celem było dać poczucie spójności filmu widzom podczas oglądania. Piętno jakie odcisnął na filmie Whedon jest w pewnym sensie zbliżone do kierunku w którym podążaliśmy, także ze względu na aktorów, którzy mieli już jasy plan portretowania swoich postaci. Powiedzmy po prostu, że mniej więcej 80-85 końcowego produktu to to, co nakręciliśmy oryginalnie. Niewiele można więc zrobić z pozostałymi 15-20 procentami filmu.

Opis dystrybutora filmu: Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów. 

Obsada filmu Liga Sprawiedliwości: Ben Affleck - Batman, Henry Cavill - Superman, Amy Adams - Lois Lane, Gal Gadot - Wonder Woman, Jason Momoa - Aquaman, Ezra Miller - The Flash, Ray Fisher - Cyborg, Willem Dafoe - Nuidis Vulko, Jesse Eisenberg - Lex Luthor, Jeremy Irons - Alfred Pennyworth, Diane Lane - Martha Kent, Connie Nielsen - Queen Hippolyta, J.K. Simmons - Komisarz Gordon, Ciarán Hinds - Steppenwolf, Amber Heard - Mera i Kiersey Clemons - Iris West.  

Polska premiera Ligi Sprawiedliwości nastąpi w piątek, jednakże my będziemy mieli okazję przyjrzeć się nowemu filmowi DCEU już jutro. Jutro również na łamach Movies Room pojawi się recenzja.

źródło: Screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: TVOverMind/Warner Bros.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.