• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Quentin Tarantino to jeden z niewielu twórców, których dzieła same w sobie są wielkimi wydarzeniami. Na tyle wielkimi, że nie tylko nie muszą martwić się o dystrybucję i wszelkie finansowe kwestie, ale w określonych przypadkach wytwórnie same do nich przybywają z otwartymi ramionami. Na przykład teraz, gdy Weinstein Company z wiadomych powodów chyli się ku upadkowi, konkurenci ścigają się o nowy projekt reżysera. 

Wymagania Tarantino nie są małe, bo m.in. około 100 milionów dolarów na produkcję. To odstraszyło większość chętnych, tak że na placu boju pozostały Sony, Warner Bros. i Paramount. 

fot. materiały prasowe

Każde studio stara się w jak największym stopniu polepszyć swoją pozycję. Np. gdy Tarantino przybył na rozmowy z Warner Bros., powitała go kawalkada samochodów z lat 60. z przodu budynku (spora część filmu Tarantino ma się odbywać w 1969 roku, gdy Manson i jego poplecznicy zabili Sharon Tate oraz czwórkę jej przyjaciół). Albo Sony, które przygotowało słynnemu twórcy całą prezentację, w której dokładnie, krok po kroku opisano mu, jak mogłaby wyglądać promocja i proces tworzenia filmu.

Wy również oczekujecie nowej produkcji twórcy Pulp Fiction?

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.