• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Poe Damerona po raz pierwszy poznajemy, gdy wraz z droidem BB-8 przebywa na planecie Jakku z misją zdobycia mapy prowadzjącej do Luke'a Skywalkera (Mark Hamill). Młody pilot trafia jednak do niewoli Najwyższego Porządku, ale zostaje z niej uwolniony przez szturmowca FN-2187 znanego później jako Finn (John Boyega). Początkowo zamierzano uśmiercić Damerona w Przebudzeniu Mocy, ale ostatecznie Abrams i Isaac zgodzili się utrzymać postać przy życiu, by opowiedzieć o jego zmaganiach jako pilocie Ruchu Oporu. W wywiadzie dla Esquire, Oscar Isaac - odtwórca roli Poe Damerona - opowiedział o tym, jaką rolę otrzymała jego postać w Ostatnim Jedi:

Cóż, może być tak, lecz sądzę, że Rian Johnson nie skupił się na tym, by Poe wypełnił puste miejsce, a bardziej stał się tym, czego brakuje opowieści. Obecnie Ruchowi Oporu pozostała zaledwie garstka ludzi, która walczy o przetrwanie. Leia tymczasem przygotowuje mnie - tj. Poe Damerona - bym został przywódcą Ruchu, a nie nieustraszonym, ale szlachetnym łotrem.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - nowa zapowiedź i artystyczny plakat

W nadchodzącej produkcji bohaterowie Przebudzenia Mocy wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy…

Obsada filmu: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern oraz Benicio Del Toro.Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Rian Johnson, za produkcję Kathleen Kennedy i Ram Bergman. Stanowiska producentów wykonawczych objęli: J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin.

Premiera filmu już 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.