• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

W obozie DCEU panuje lekka konsternacja co do dotychczasowych wyników w box office, choć nie bez uzasadnionych nadziei, że może być nieco lepiej w niedalekiej przyszłości. Tak w telegraficznym skrócie można określić sytuację Ligi Sprawiedliwości w kinach. 

Warner Bros. zaplanowało sobie, że w weekend zarobi sobie jakieś 110-115 milionów dolarów na rodzimym rynku. Niestety, ale rzeczywistość bywa brutalna i skończyło się na 96 milionach dolarów.

Dla porównania, Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości pomimo fatalnej prasy zarobił w takim samym okresie 166 milionów, Legion samobójców - 133.7 milionów, Człowiek ze Stali 128.9 milionów, zaś Wonder Woman 103.3 miliony dolarów (co w zestawieniu ze wstępnymi oczekiwaniami było sporym sukcesem).

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Liga Sprawiedliwości - recenzja filmu!

Jasną stroną tego wszystkiego są przewidywania analityków, którzy uważają, że film ostatecznie zarobi 265 milionów dolarów u siebie i około 700 milionów dolarów za granicą. Wynik już znacznie lepszy, aczkolwiek przy 300 milionach dolarów wydanych na produkcję Warner Bros. może być niepocieszone, co w najgorszym razie postawi znak zapytania przy sequelu Ligi Sprawiedliwości.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.