Denzel Washington dementuje pogłoski o tym, że mógł być Lexem Luthorem!

Gdy w pierwszych dniach emisji Liga Sprawiedliwości ponosi klęskę za klęską na niemal każdym polu, nie może dziwić, że wielu patrzy z pewną dozą nostalgii na to, co mogłoby być w DCEU, a do czego nie doszło. Powody są różne, bo przedmiotem sporem jest nierzadko to, co konkretnie nie wyszło w tym uniwersum. Istnieją jednak elementy zgodnie wytykane przez niemal wszystkie strony jako beznadziejne. Do nich właśnie należy niesławny Lex Luthor, zagrany przez Jesse’a Eisenberga. 

https://www.youtube.com/watch?v=s74E2i4b40k

Jeśli ktokolwiek obserwował doniesienia związane z poszukiwaniem aktora mającego grać Lexa w Batman v Superman, mogło mu zostać w głowie chociażby to, że z początku wielu spodziewało się, że Eisenberg wcieli się w Jimmy’ego Olsena, czyli młodego dziennikarza Daily Planet. Jakież było zdziwienie, gdy fani liczący na kogoś w rodzaju Bryana Cranstona czy Marka Stronga otrzymali aktora, który do dziś tak naprawdę, jeśli mamy być szczerzy, „wozi się” na renomie jego roli Zuckenberga z Social Network.

A kandydatów było sporo, i praktycznie każdy z nich przynajmniej teoretycznie bardziej pasował do roli. Idris Elba, Joaquin Phoenix, a także Denzel Washington – te osoby były wymieniane przez prasę w tym kontekście. Inna sprawa, że niedawno dziennikarze ze Screen Rant poruszyli tę kwestię podczas rozmowy z czarnoskórym aktorem. 

Nigdy o tym nie słyszałem. Dopiero od was się o tym dowiedziałem – zarzeka się Washington.

A co Wy myślicie? Uważacie, że nadawałby się lepiej od Eisenberga do tej roli?

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?