• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jednym z najczęstszych argumentów, jakie wysuwa się przeciwko filmowi Zacka Snydera (i po trochu Jossa Whedona) jest brak zdecydowania się na konkretną konwencję, lawirowanie pomiędzy mrocznym stylem wypracowanym przez Snydera a humorem rodem z lekkich jak piórko filmów Marvela. Taki jest efekt przybycia na scenę reżysera dwóch pierwszych części Avengers, który wskutek tymczasowego ustąpienia Snydera przez wzgląd na rodzinną tragedię przyniósł swoje zabawki do DCEU. 

Znany z Mindhuntera Holt McCallany w trakcie wywiadu z Men's Fitness opowiedział o kulisach powstawania jednej ze scen z Ligi Sprawiedliwości, która powstała w oparciu o komiks z New 52. Chodzi o krótki pojedynek McCallany'ego z Batmanem, zakończony "łowami" na Parademona. Pierwotnie miała być to bardziej komediowa scena, jednak głos zabrało studio Warner Bros., które nie chciało, by jedna z pierwszych scen widowiska miała taki charakter.

Uwielbiam Jossa Whedona. Moja scena z Batmanem miała być oryginalnie komediowa. To Joss napisał ja w ten sposób, i tak ją odegraliśmy. Moim zdaniem wypadła świetnie, jednak studio nie chciało, żeby jedna z początkowych scen była zupełnie komediowa, więc trochę ją edytowano. Byłem tym mocno rozczarowany, lecz po powrocie do Nowego Jorku otrzymałem moją ulubioną butelkę szampana z notką od Jossa brzmiącą: Za przegrane bitwy. Z pozdrowieniami, Joss. Whedon to klasa sama w sobie. Zachowałem sobie ten liścik.

fot. materiały prasowe

Między nami mówiąc, scena, która ostatecznie pojawiła się w filmie, specjalnie nie powalała (jak i zresztą reszta przesyconych przesadnym CGI potyczek), więc może coś takiego byłoby ciekawszym podejściem. A Wy jak sądzicie?

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Batman · 5 miesięcy temu
    Ja sądzę, że to była świetna scena, zachowana w duchu Mrocznego Rycerza. Wpierdalanie w nią żarcików tylko po to, żeby się upodobnić do Marvela, byłoby nie na miejscu. Niestety, w dalszej części filmu już tę praktykę stosowano, co mnie osobiście boli, ponieważ uniwersum filmowe DC polubiłem z tego względu, że klimatem wyróżnia się od tego, co prezentuje Marvel.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.