• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Film Valerian i Miasto Tysiąca Planet Luca Bessona, pomimo dużego nakładu finansowego i zaangażowania znanych aktorów (m.in. Ethan Hawke, Dane DeHaan, Cara Delevingne i wielu innych), nie odniósł spodziewanego wyniku w box offisie. W dodatku okazuje się, że wytwórnia należąca do reżysera może mieć problemy finansowe i popaść w długi. Według AFP, EuropaCorp została pozostawiona z konwersją długu "uwzględniającą jego koszt i termin płatności linii kredytowej".

Zeszły rok okazał się niezbyt owocny dla wytwórni, która zanotowała straty w wysokości 120 mln euro. Od tamtego czasu pojawiły się jednak takie filmy jak: Zwyczajna dziewczyna, Renegaci i The Circle. Krąg. EuropaCorp - mająca również na swoim koncie trzy części Uprowadzonej - ma zamiar nadal produkować co najmniej trzy filmy anglojęzyczne rocznie oraz chce stworzyć dwa francuskojęzyczne.

Zobacz również: Sequel Valeriana i Miasta Tysiąca Planet z mniejszym budżetem?

Opis dystrybutora: Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Obsada widowiska: Dane DeHaan - Valerian, Cara Delevingne - Laureline, Clive Owen - Arün Filitt, Ethan Hawke - Alfons Jolly, Rihanna, John Goodman, Rutger Hauer i Herbie Hancock.

Premiera filmu w polskich kinach miała miejsce 4 sierpnia!

Źródło: The Independent / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe EuropaCorp

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.