• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Główny przeciwnik nowo uformowanej drużyny superherosów DC dość szybko znalazł się na czarnej liście czarnych charakterów w komiksach. Ze swoimi żenującymi motywacjami - opierającymi się tylko i wyłącznie na zebraniu mother boxów i doprowadzenia za ich pośrednictwem do upadku świata - brzydkim modelem CGI i drewnianymi kwestiami dla wielu jest gorszy nawet od Lexa Luthora w wykonaniu Eisenberga. Jak możemy się dziś dowiedzieć, pierwotnie nie miał być on jedynym celem dla Ligi.

Anonimowy pracownik w rozmowie z Reddit AMA zdradził, że istotną rolę pełnić miał jeszcze inny potężny sługa Darkseida - Desaad.

Oryginalnie miał być Desaad. Nie wiem, jak daleko to ostatecznie zaszło. Wyglądał niczym kostucha, czacha w ciemnym płaszczu. Darkseida nie widziałem.

fot. materiały prasowe

W komiksach Desaad był skorumpowany osobiście przez potężnego Darkseida, stając się jego mistrzem tortur. Można więc założyć, że nie miał być głównym generałem na natarcie na Ziemię z racji braku takowych ambicji (w przeciwieństwie do Steppenwolfa). Potwierdza się również kwestia braku planów w kontekście pojawienia się Darkseida w DCEU. Zatem fakty związane z wszechobecnymi insygniami Darkseida w armii Steppenwolfa i jego Parademonów czy parokrotne używanie jego imienia przez niesławnego villaina to ostatecznie może być tylko tło. Oczywiście może, ale nie musi - nie od dziś wiemy, że Warner Bros. lubi szefować planami swojego uniwersum w zależności od zastanych okoliczności.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.