• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Uwaga: news zawiera krótki opis pewnych wątków z filmu Blade Runner 2049.

Ostatnio głównie mówi się o słabym wyniku finansowym sequela Łowcy androidów. Jednakże zdecydowanie nie każdy - pomimo niesamowicie pozytywnych recenzji - uważa Blade Runnera 2049 za dzieło bliskie ideału. Na przykład znajdzie się wielu krytyków, którzy zwrócą uwagę na, ich zdaniem, bardzo negatywny wizerunek kobiet. Sam Denis Villeneuve pozwolił sobie odnieść się do tych kwestii:

Jestem bardzo wrażliwy na to, jak portretuję kobiety w swoich filmach. To mój dziewiąty film, w sześciu z nich kobiety mają główne role. Pierwsza część Blade Runnera była bardzo surowa wobec kobiet, było to poniekąd związane z estetyką kina noir. Sam staram się nadać nieco głębi każdej postaci. Widzicie sami jak Joi, holograficzna postać, rozwija się w trakcie filmu.

Nawiązanie do tej postaci zapewne nie było przypadkowe. Do najardziej atakowanych scen była ta, gdy Joi zatrudniła prostytutkę z ulicy, na którą potem mogła nałożyć swój obraz specjalnie do kontaktu fizycznego z głównym bohaterem.

fot. materiały prasowe

Czym jest kino? Kino jest obrazem społeczeństwa. Blade Runner nie jest tak naprawdę o jutrze; to historia dotycząca dzisiejszego świata. I przepraszam, ale świat nie jest życzliwy dla kobiet. Na tym polega sens amerykańskiego kina. Chcesz stworzyć idealny świat; chcesz stworzyć utopię, to dobrze - to marzenia o lepszym świecie, po to, by być rzecznikiem czegoś lepszego. Ale jeśli spojrzysz na dzisiejsze kino, eksploruje ono dzisiejsze ciemniejsze barwy. Łowca androidów był największym dystopijnym manifestem ostatniego półwiecza. Nadrobiłem pracę domową, więc tak, moje dzieło jest dystopijnym manifestem dzisiejszych czasów, który hiperbolizuje wszelkie ich gorsze strony. 

A czy Wy widzieliście w filmie Villeneuva treści tego typu, które były wedle Waszej opinii obraźliwe? A może jeszcze jakieś inne?

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.