• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Uwagi mentora lub jego obecność na planie kręcenia własnego filmu są bardzo często niezwykle ważne. Ale nie w przypadku pracy nad Blade Runnerem 2049, kiedy to Denis Villeneuve musiał pożegnać się z Ridley'em Scottem. Reżyser pierwowzoru zwyczajnie mu podczas powstawania produkcji przeszkadzał.

Kręciliśmy scenę, a on stanął za moimi plecami. Spytałem go o jego ulubionego reżysera. Odpowiedział, że najbardziej ceni Ingmara Bergmana i Kubricka. Odpowiedziałem, że też lubię Bergmana i spytałem co by zrobił, gdyby kręcił swój własny film, a Bergman stał za jego plecami. Zaśmiał się, ale zrozumiał aluzję.

Zobacz również: Denis Villeneuve broni obrazu kobiety w Blade Runner 2049

Denis Villeneuve stworzył Blade Runnera 2049 w swoim własnym stylu i chociaż film nie był sukcesem box offisu na miarę kultowego pierwowzoru, zdobył podziw fanów i pozytywne recenzje krytyków. Teraz reżyser pracuje nad Diuną, adaptacją opowiadania science-fiction. Zastrzega, że produkcja nie ma nic wspólnego z filmem Davida Lyncha z 1984 roku o tym samym tytule. Ridley Scott natomiast zajęty był przez wiele miesięcy pracą nad kontynuacją Obcego. Film Obcy: Przymierze miał w założeniu mieć dalsze kontynuacje, ale rozczarowujące wyniki finansowe produkcji stawiają powstanie ewentualnych sequeli pod znakiem zapytania.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Erzet · 4 miesięcy temu
    Pierwszy Blade Runner miał fatalne wyniki w box office. Dopiero na VHS dorobił się popularności chyba że nie ogarniam ironii

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.