• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Teraz, gdy gatunek superhero aż puchnie od nowych pozycji, do których garną się kolejni reżyserzy - od rzemieślników (Joss Whedon) po nieco ambitniejszych twórców (David Ayer). Reżyser Blade Runnera 2049 swoim ostatnim filmem chyba już ugruntował sobie pozycję w tej drugiej grupie. Niestety, ale fani komiksów i jednocześnie talentu Villeneuve'a będą musieli jakoś przeboleć fakt, iż do fuzji tych dwóch rzeczy prawdopodobnie nigdy nie dojdzie. 

Nie, ponieważ nie pochodzę z tej kultury. Jestem pochodzenia francusko-kanadyjskiego, moją kulturą jest europejska. Inspirowali mnie autorzy rodem z Francji i Belgii, a Europejczycy piszą graficzne nowele. Szczerze, o superbohaterach wiem bardzo mało... wielu nawet nie kojarzę z imienia. Nie jestem więc właściwą osobą do tej roboty. Żeby je robić, trzeba być fanem, mieć pasję, a ja byłbym tam kimś obcym.

 fot. materiały prasowe

Z jednej strony trochę szkoda, jak sobie przypomnimy, jaką furorę zrobił przybyły z zewnątrz Taika Waititi ze swoim Thorem, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że Villeneuve operuje na nieco innej płaszczyźnie. No nic, czekamy na jego interpretację Diuny Franka Herberta!

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.