Kobe Bryant dostanie Oscara?

Niedługo koniec roku, a wraz z nim na dobre zacznie rozkręcać się sezon oscarowy. Dziś akademia skróciła listę kandydatów do statuetki w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany do 10 tytułów. Wśród nich jest min. grane przed Autami 3 Lou Pixara które, jak to z Pixarem bywa, zdaje się być faworytem. Pozostałe tytuły i nazwiska na owej liście nie powiedzą przeciętnemu zjadaczowi chleba zbyt wiele. No, może poza jednym. W dziesiątce znalazła się bowiem animacja zatytułowana Dear Basketball, której scenarzystą i producentem jest jeden z największych koszykarzy wszechczasów, Kobe Bryant.

Zobacz również: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – recenzja filmu

39-letni Bryant karierę skończył już ponad półtora roku temu, bowiem ostatni mecz rozegrał w kwietniu 2016 roku. Po karierze zajął się biznesem, niejednokrotnie wspominając że chciałby w nim osiągnąć jeszcze więcej niż na parkiecie. Niewiele jak do tej pory jednak mówił o branży filmowej, która być może już niedługo do dwóch złotych medali olimpijskich i pięciu mistrzowskich pierścieni NBA pozwoli mu dołożyć kolejne, znane na całym świecie trofeum. Animacja, której podstawą jest tekst Bryanta, wyreżyserowana została przez słynnego animatora Disneya, Glena Keane’a, znanego z pracy przy największych hitach wytwórni, takich jak Piękna i Bestia, Mała Syrenka czy Pocahontas. 

https://www.youtube.com/watch?v=V-hRqEbDyy0

Czy ostatecznie film Bryanta zostanie nominowany dowiemy się już 23 stycznia. Gala rozdania Oscarów 2018 w Dolby Theatre w Los Angeles odbędzie się natomiast 4 marca.

źródło:Deadline.com / ilustracja wprowadzenia: NBA

Redaktor prowadząćy działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?