• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Na krawędzi jest tegorocznym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W sieci dostępny jest już polski zwiastun filmu, który okazję widzieć miał nasz festiwalowy korespondent Radek Folta. Z jego oceną możecie zapozać się w relacji z Festiwalu w Wenecji.

Twórcą filmu jest flamandzki reżyser Michael R. Roskam (Brudny szmal, Głowa byka), który na planie zebrał interesującą obsadę. Po raz czwarty zaprosił do współpracy aktora Matthiasa Schoenaertsa (Głowa byka, Dziewczyna z portretu), a na ekranie towarzyszy mu znana z Życia Adeli Adele Exarchopoulos. 

Zobacz również: Coco dokonało niemożliwego! Film skruszył scerca chińskich krytyków i dostał zgodę na dystrybucje w Chinach

Na krawędzi belgijski nadydat do Oscara Adele Exaropoulos LE FIDELE GRADING REFS 23fot. materiały prasowe

Opis filmu: Bibi (Benedicte) jest kobietą-kierowcą wyścigowym, Gino (Gigi) – sprzedawcą samochodów. Kiedy się spotykają, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Chłopak jest bardzo konkretny, od razu dopytuje czy dziewczyna się z kimś spotyka i obiecuje dać jej spokój, jeśli jest zajęta. Ale Gino skrywa też pewną tajemnicę: nie jest tym, za kogo się podaje. Ich miłość będzie musiała przetrwać w przestępczym świecie, w który uwikłany jest główny bohater. Uczucie jakie żywi do siebie filmowa para jest niezwykle przekonujące i uwodzicielskie jednocześnie. Bibi i Gigi będą jednak musieli stawić czoła niebezpieczeństwu jakie będzie się nad nimi unosić nie dając o sobie zapomnieć.

Na krawędzi wejdzie na ekrany polskich kin już 29 grudnia.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.