Obsadzono Mikaela Blomkvista w kontynuacji Dziewczyny z tatuażem!

Po wielu latach ciszy i wysypaniu się całego projektu Davida Finchera jeśli chodzi o kontynuację Dziewczyny z tatuażem, film na podstawie powieści z bestsellerowego cyklu Milleniu Stiega Larssona, a teraz również Davida Lagercrantza, w końcu nabiera kształtów. Wcześniej w internecie można było przeczytać doniesienia, które mówiły, że Lisbeth Salander zagra w filmie znana z The Crown Claire Foy. Teraz wiemy, kto będzie jej towarzyszyć jako detektyw Mikael Blomkvist. Będzie to szwedzki aktor Sverrir Gudnason, którego mogliśmy niedawno oglądać na ekranach w głównej roli w filmie sportowym Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem, w którym wcielił się w słynnego Bjorna Borga.

Zobacz również: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – recenzja filmu!

Reżyserem filmu został znany z horrorów Nie oddychaj oraz Martwe zło Urugwajczyk Fede Alvarez. W obsadzie natomiast obok wspomnianej głównej pary znajdą się jeszcze Claes Bang (The Square) oraz Sylvia Hoeks (Blade Runner 2049), która wcieli się w siostrę Lisbeth Camillę. Film nie będzie adaptacją książki Stiega Larssona, a czwartej części sagi, zatytułowanej Co nas nie zabije, napisanej przez Lagercrantza, a wydanej w Polsce w 2015 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=IgfFdEOGUqE

Oficjalny opis powieści Co nas nie zabije brzmi następująco: Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

źródło: Screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?