• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Historia miała się wydarzyć jakieś osiem lat temu, gdy Mark Hamill postanowił odwiedzić chłopca cierpiącego na chorobę Battena, którego marzeniem było poznanie swojego bohatera - Luke'a Skywalkera. Było to możliwe, dzięki tweetom scenarzysty Eda Solomona (Men in Black, Wspaniała przygoda Billa i Teda) pragnącego pomóc młodemu Johnowi - synowi jego najbliższego przyjaciela Joego Sikorry. Wiadomość spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony Internautów, a Twitter postanowił stworzyć specjalny moment dla Solomona. W końcu o całej akcji dowiedział się także Mark. Na łamach Heat Vision Solomon, pracujący obecnie nad serią Mosaic reżyserowaną przez Stevena Soderbergha, opowiedział o tym zdarzeniu:

Nigdy nie spotkałem Marka, lecz zadzwoniłem do jego agenta i zapytałem o taką możliwość. Agent Marka stwiedział: "Proszę nie mów nic chłopcu, bo nie chcę mu dawać złudnych nadziei". Jakieś dwie minut później, aktor zadzwonił i powiedział: "Bardzo chciałbym pomóc. Może wpadnę jutro?".

Następnego dnia Solomon i Sikorra - wcześniej pracujący jako funkcjonariusz policji w Santa Monica, a obecnie działający jako terapeuta i prowadzący katolickie radio Relevant Radio - wraz z dwoma synami spotkali się z Markiem. Młody John z uwagi na stan swojego umysłu nie był w stanie stwierdzić, że Luke Skywalker jest postacią fikcyjną, Jak wspomina Solomon, Hamill poradził sobie ze wszystkim znakomicie:

Mark rozmawiał z Johnem prosto i bezpośrednio, zachowując się przy tym godnie. John zadawał niekiedy to samo pytanie trzy razy z rzędu, lecz Mark za każdym razem udzielał odpowiedzi.

Sikorra dodał także:

Mark był bardzo cierpliwy i miły. To było wspaniałe doświadczenie. Ta choroba wymaga cierpliwości. Należy wyzbyć się normalnych oczekiwań zarówno dla siebie, jak i dzieci oraz rodziny. W środku całej tej walki i tragedii, to właśnie te połączenia czyniły ciebie kochanym i mniej odizolowanym. Mark był niezwykle uprzejmy: "Zero pośpiech, mój czas jest twoim czasem".

John zmarł niestety 24 września 2015 roku. Miał 23 lata.

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest by Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi trafi na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.