• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

We wrześniu ogłoszono, że J. J. Abrams, mający na swoim koncie wyreżyserowanie Przebudzenia Mocy, powróci na stanowisko i stanie za kamerą Epizodu IX. W wywiadzie udzielonym magazynowi Rolling Stone, Daisy Ridley wspomniała o swojej reakcji, gdy o tym usłyszała:

Wszyscy mówili, że to będzie Rian i byłam całkowicie zaskoczona, gdy o tym usłyszała. Stwierdziłam wówczas: "Mój Boże!". Zaczęłam wówczas płakać z trzema innymi osobami znajdującymi się w biurze. Oni z kolei mówili: "Co do cholery się właśnie stało?". [...] Napisałam później do J. J. coś w stylu: "Mój Boże, właśnie płaczę", a on odpowiedział: "Ja również". Później rozmawialiśmy i od tamtego czasu utrzymujemy kontakt.

Tymczasem Abrams na łamach tego samego magazynu wypowiedział się o tym, co skłoniło go do powrotu do uniwersum Gwiezdnych wojen:

Nie miałem zamiaru powracać. Jednak, gdy nadarzyła się okazja, by ukończyć historię, którą rozpoczeliśmy z nowymi postaciami wówczas poczułem chęć wyjścia poza dotychczasowy plan i zrobienia wszystko lepiej niż w Przebudzeniu Mocy. Wiele się dowiedziałem przy tym filmie i traktowałem to jako szansę pomagającą w realizacji czegoś, czego nie do końca osiągnęliśmy. Po części nie do końca poradziliśmy sobie z genezą nowych postaci i opowiedzenia ich historii. Czy może to być okazją do uporządkowania sobie tego, co się dowiedzieliśmy, ukazania postaci, takimi jakimi są w rzeczywistości oraz wplecenia ich w ostatni rozdział opowieści od której się to zaczęło? Była to zbyt kusząca opcja, aby przejść obok niej obojętnie.

Zobacz również: Kolejna trylogia Gwiezdnych wojen nie będzie oparta na The Old Republic?

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi trafi na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: NME, Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.