the old guard background Advertisement

Alita: Battle Angel – pierwszy zwiastun już w sieci! Za sterami James Cameron i Robert Rodriguez

20th Century Fox po wypuszczeniu teaser trailera nie kazało długo czekać na pełny zwiastun. W sieci właśnie pojawiła się pierwsza prawie dwuminutowa zapowiedź Alita: Battle Angel – anglojęzycznej ekranizacji popularnej mangi i anime, za której sterami stoją Robert Rodriguez oraz James Cameron.

https://www.youtube.com/watch?v=aj8mN_7Apcw&t=2s

W oryginale Alita: Battle Angel to historia tytułowego robota, który zostaje odnaleziony na złomowisku oraz przywrócony do życia przez doktora Ido. Alita nie pamięta niczego ze swojego poprzedniego życia, oprócz śmiercionośnego treningu sztuk walki. Staje się więc łowcą nagród, który poluje na kryminalistów.

W tytułowej roli zobaczymy wykreowaną przy pomocy technologii performance capture Rosę Salazar (Więzień Labiryntu: Próby Ognia, Zbuntowana). W obsadzie znaleźli się również: Christoph Waltz (Spectre, Bękarty wojny), Mahershala Ali (Luke Cage, Moonlight), Ed Skrein (Deadpool), Eiza Gonzalez (Baby Driver), Jennifer Connelly (Noe: Wybrany przez Boga), Michelle Rodriguez (seria Szybcy i wściekli)

Zobacz również: Te kandydatki walczyły o główną rolę w Alita: Battle Angel!

Za reżyserię filmu odpowiada Robert Rodriguez (Maczeta, Sin City, Od zmierzchu do świtu, Desperado). Scenariusz przygotowali Laeta Kalogridis (Wyspa tajemnicLara Croft: Tomb Raider) oraz James Cameron (Titanic, Avatar, Terminator, Obcy 2) który pełni również rolę producenta.

Polska data premiery to 20 lipca 2018 roku.

alita battle angel 2018 rodriguez cameron salazar movie film

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?