• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

O tym, że Jeff Goldblum po raz trzeci wcieli się w dra Iana Malcoma, jednego z głównych bohaterów książek Crichtona i filmów Spielberga, wiadomo od dawna. Monolog postaci stanowił też kręgosłup niedawno opublikowanego zwiastuna do Jurassic World: Upadłe królestwo, lecz zgodnie ze słowami reżysera J.A. Bayony, w samym filmie, ograniczono się wyłącznie do roli epizodycznej.

W rozmowie z The Independent Hiszpan skomentował wysoko oczekiwany comeback Jeffa Goldbluma do franczyzy. Reżyser Siedem minut po północy oraz Niemożliwe potwierdził, że nie będzie to wielki powrót, a ledwie "cameo".

To będzie coś w rodzaju cameo. Jego rola nie będzie miała wielkiego znaczenia dla akcji, ale zdecydowanie będzie znaczyć ona wiele dla tej historii.

Co można przełożyć na: "będziemy grać na nostalgii i szczuć was postacią w zwiastunach i materiałach promocyjnych, ale główni bohaterowie są inni". Bayona podkreślił, że dr Ian Malcolm służyć będzie wyłącznie jako moralny kompas historii:

Jego postać w tych filmach zawsze była głosem sumienia, mówiącą nam, gdzie znajdują się granice, których nie wolno przekraczać. W tym filmie również pełni taką rolę. Dla mnie i Colina Trevorowa to było poszukiwanie elementów wspólnych ze starą trylogią - to jest wzbogacające, gdy rozwijamy Jurassic World, ale i gdy szukamy powiązań z Jurassic Park.

Ze starej trylogii w Jurassic World po raz kolejny zobaczymy także BD Wonga, który ponownie wcieli się w doktora Wu, a do filmów Spielberga nawiązywać będzie również postać odgrywana przez Jamesa Cromwella, który wcieli się w znajomego Johna Hammonda, twórcy pierwszego parku z dinozaurami.

Jurassic World: Upadłe królestwo  główne role powtórzą Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Ponadto  w obsadzie znaleźli się: Ted Levine, Justice Smith, Geraldine Chaplin, Daniella Pineda, Toby Jones, Rafe Spall.

Zobacz również: Jurassic World: Upadłe królestwo - materiał zza kulis, a w nim powrót postaci Goldbluma!

Reżyserem filmu jest J.A. Bayona (NiemożliweSiedem minut po północy), a scenariusz przygotowali Colin Trevorrow i Derek Connolly. 

Obecna polska data premiery to 8 czerwca 2018 roku.

Źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Jurassic World: Upadłe królestwo

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.