• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wiele się wczoraj działo na brazylijskim Comic-Conie w Sao Paulo. Jak można było przewidywać, swoje strategiczne ruchy zrobił także Warner Bros., przedstawiając listę filmów, które poszerzy ich kinowe uniwersum DC. Ogólne wnioski? Wygląda na to, że bardziej niż same fakty, co zobaczymy w najbliższym czasie, interesujące wydają się nieobecności. Ale po kolei.

Do grona oczywistych - bo za stanowiących kruche grono pewnych punktów DCEU - propozycji, które na sto procent mamy obejrzeć, dołącza oczywiście sequel Wonder Woman. "2" w tytule zostaje jedynie zmienione na rzymskie "II". Zaraz za nią pojawia się AquamanFlashpoint, Suicide Squad 2ShazamBatgirlGreen Lantern CorpsThe Batman oraz Justice League Dark.

Mocna reprezentacja, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na absencje. Spośród nich najmocniej odczuć można brak CyborgaDeathstroke'aGotham City SirensHarley QuinnThe Joker vs. Harley QuinnNightwinga, samodzielnego projektu o Jokerze, a nade wszystko Justice League 2

fot. materiały prasowe

I rzecz jasna, to wcale nie musi niczego oznaczać. Może to zwyczajny odruch przezorności ze strony studia Warner Bros. Pictures. Ale niektóre braki są naprawdę znamienne. Na przykład brak drugiej części Ligi Sprawiedliwości karze ponownie zrewidować opcję rezygnacji z ganiania za Marvelem i powrotu do tworzenia produkcji niezwiązanych ze sobą jedną nicią fabularną, a przynajmniej nie na zasadzie filmowych crossoverów. Inna sprawa, że w świetle nader częstych zmian decyzji w sprawie popularnego DC Extended Cinematic Universe nieliczni złośliwi powiedzieliby, że nawet jeżeli spekulacje tego typu mają rację bytu, jego sternicy mogą jeszcze kilkakrotnie odwoływać swe postanowienia, by potem je przywracać - w zależności od wyników w box office w przyszłości.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.