• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zbliżający się wielkimi krokami przetarg, po którym studio Fox zostanie niemal całkowicie wchłonięte przez Disney, to na tyle ogromne przedsięwzięcie, że siłą rzeczy angażuje każdego, kto jest w ten czy inny sposób związany z produkcjami przez nich tworzonymi - czy to jako fan, czy jeden z twórców. Bo choć wielu nie może się doczekać połączenia po latach uniwersum Marvela, istnieją osoby mające poważne zastrzeżenia do takiego stanu rzeczy. 

Weźmy takiego Jamesa Mangolda, który według wielu powinien otrzymać nominację do Nagrody Akademii za tegoroczny film Logan: Wolverine. Jakkolwiek gwiazda jego dzieła Hugh Jackman jest bardzo entuzjastycznie nastawiony, reżyser 3:10 do Yumy już nie jest tego taki pewien.

Jeżeli mają przy tym stworzyć alternatywę dla tego co jest, to mnie trochę zasmuca (...) Gdy tworzysz film z kategorią R, od kuchni oznacza to brak dodatkowego zarobku w formie figurek postaci czy Happy Meali z bohaterami danego filmu. Cała sprzedaż związana z gadżetami, sferą związaną ze sprzedawaniem filmu dzieciom jest martwa, zanim w ogóle wystartuje. A gdy jest martwa, to znaczy, że tworzysz film dla dorosłych. 

fot. materiały prasowe

Z pewnością słowa te nawiązywały do przemysłu Disneya, który polega w dużej mierze na sprzedaży produktów pozafilmowych, które do filmu nawiązują - czyli wspomniane figurki dla dzieci czy inne podobne gadżety. A to z kolei prowadzi do zniesienia kategorii R. 

Czy Wy również podzielacie obawy Mangolda?

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.