• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

W drugiej części antalogii stacji National GeographicFOX 21 Television Studios oraz spółki Imagine Television Geniusz zobaczymy mistrza malarstwa, twórcę kubizmu - Pabla Picassa. Zagra go nie kto inny jak znany z takich filmów jak Maska Zorro czy Desperado - Antonio Banderas. Dziś możemy podziwiać go w nowej roli na pierwszych zdjęciach z planu antalogii. Trzeba przyznać, że aktor rewelacyjnie nadaje się do roli i jak sam przyznaje cieszy się z faktu, że sportretuje geniusza, który tak jak on pochodził z Malagi. 

picasso banderasFot. Materiały prasowe National Geographic

Zobacz również: Geniusz - Antonio Banderas jako Pablo Picasso w 2. sezonie antologii

Genius S2 Fot. Materiały prasowe National Geographic

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispín Crispiniano María Remedios de la Santísima Trinidad Ruiz Picasso (czyli krótko mówiąc Pablo Picasso) dożył 91 lat, a jego kariera artystyczna trwała ponad 80 lat. Przez długi okres czasu artysta mieszkał we Francji, która stała się jego drugą ojczyzną. Podobnie jak Einstein, który był bohaterem pierwszej części serii Geniusz, Picasso postrzegał i interpretował otaczający go świat w śmiały i nowatorski sposób, radykalnie zmieniając nasze spojrzenie na sztukę i artystyczne środki wyrazu. Będąc niezwykle płodnym artystą, Picasso stworzył około 50 tys. prac. Najsłynniejsze z nich to Stary gitarzysta, czyli słynny obraz z okresu błękitnego, Guernica oraz kubistyczne Panny z Awinionu. Porywczy temperament i niezwykła wena twórcza były nierozerwalnie związane z pełnym zawirowań życiem prywatnym Picassa - jego burzliwymi małżeństwami, licznymi romansami, zmieniającymi się sympatiami politycznymi i przelotnymi fascynacjami. W pierwszej połowie XX wieku Picasso spędzał wiele czasu w tętniącym życiem Paryżu, gdzie poznał wielu znanych pisarzy i artystów m.in. Coco Chanel, Henriego Matisse'a, Marca Chagalla, Gertrude Stein, Georgesa Braque'a i Jeana Cocteau. Picasso nieustannie wymyślał siebie na nowo, wyznaczał w sztuce nowe trendy i przesuwał granice artystycznej ekspresji.

Źródło: materiał prasowy antyradio.pl / Ilustacja wprowadzenia: Entertainment Weekly

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.