• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Nie tak znowu dawno mieliśmy protesty związane z domniemanym tzw. whitewashing przy Oscarach. Teraz czas przenieść się z frontu rasowego na płciowy przy okazji nominacji do Złotych Globów. Chodzi konkretnie o reżyserkę Wonder Woman Patty Jenkins, która owej nominacji nie dostała, ale ten fakt pociąga również za sobą samą kwestię nienominowania żadnej kobiety do tej nagrody. Powstała zatem petycja naciskająca, by zrewidowano swoje nominacje i aby Jenkins została umieszczona w kategorii Najlepszy reżyser.

Treść petycji brzmi następująco:

Nominacje do Złotych Globów zostały dziś opublikowane, a my nie jesteśmy usatysfakcjonowani brakiem wśród nich kobiecej reprezentacji... W przemyśle o takim zróżnicowaniu pod względem płci Złote Globy powinny doceniać kobiety, które się wybijają i kultywować ich sukces. Blokady, na które kobiety natykają się w przemyśle zdominowanym przez decyzje męskich twórców, nie powinny być ignorowane i sukces tego filmu dowiódł, że Jenkins jest rzemieślniczką, która potrafi doprowadzić widzów do uznania, łez i inspiracji.

fot. materiały prasowe

Inicjatywa zebrała dotąd 6015 głosów na potrzebne 7000, zatem jej wstępny sukces jest już całkiem bliski. A czy Wy popieracie jej twierdzenia? Czy może uważacie, że to lekka przesada?

Źródło: screenrant.com / Ilustracja główna: ©Clay Enos - Warner Bros. Entertainment 2017

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.