X-Meni pojawią się w Avengers? Co oznacza przejęcie marki przez Disneya?

Disney przejęło najważniejsze części studia Fox – ta kwestia jest już pewna. Teraz pora na konkretne zmiany, jakie idą za tym wielkim wydarzeniem. 

CEO Disneya Bob Iger zdążył już potwierdzić, że wszystko co związane z serią X-Men, Deadpoolem, a także Fantastyczną Czwórką, przechodzi w ręce jego firmy. Wszystkie marvelowskie fragmenty układanki powolutku się schodzą, a Iger w swojej niedawnej wypowiedzi potwierdził jedynie, co zdaje się być oczywiste:

Mamy okazję do poszerzenia ikonicznych franczyz, tak jak zrobiliśmy to już z resztą Marvela i Gwiezdnymi Wojnami… Nie możemy się również doczekać poszerzenia Marvel Cinematic Universe, by wprowadzić do gry X-Menów, Deadpoola i Fantastyczną Czwórkę. 

Zobacz również: Disney kupuje najważniejsze części 21st Century Fox!

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy jeden powrót do macierzystego Marvela. Chodzi oczywiście o powrót Spider-Mana, co zaowocowało udziałem Parkera w trzeciej części Kapitana Ameryki oraz własnym, nareszcie w pełni udanym filmem. Rzecz jasna, w żaden sposób nie może się to równać z nieprawdopodobną rewolucją, jaką stanowi obecny ruch. Szczęściem ten sam Iger potwierdził też w międzyczasie, że nikt nie ma zamiaru psuć pięknie zaczynającej się serii filmów z kategorią  wiekową R, o co wielu sympatyków poważnie się martwiło. Miejmy nadzieję, że w innych sferach wykażą się podobnie rozsądnym podejściem, a nas czeka odświeżenie MCU na najwyższym poziomie.

W ramach ciekawostki warto przypomnieć, że Hugh Jackman rezygnując z roli Wolverine’a żartobliwie ogłosił, że może powrócić do swojej ikonicznej roli kiedy na jednym ekranie zobaczymy Avengersów wraz z mutantami. Wtedy wydawało się to być niemożliwe, dziś jednak to wręcz pewne! 

Na koniec przeczytajcie z jaką radością powitał w MCU swoich „starych przyjaciół” reżyser Strażników Galaktyki James Gunn:


Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?