• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jedną z większych fabularnych dziur Ligi Sprawiedliwości był powrót Clarka Kenta na stanowisko dziennikarza. Oczywiście nie chodzi o sam fakt owego powrotu, tylko okoliczności temu towarzyszące. Jak wiemy, po wydarzeniach z Batman v Superman, formalnie rzecz biorąc śmierć poniosła nie jedna, a dwie osoby - Człowiek ze Stali oraz jego alter ego. Po spodziewanym powrocie Supermana do świata żywych i zwyciężeniu głównego przeciwnika pan Kent jak gdyby nigdy nic powrócił do swojej pracy.

Jako że Henry Cavill ma jeszcze kontrakt na występ w jednym filmie DC, mogłoby to zostać wyjaśnione. Tyle że... prawdopodobnie nie będzie. Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi, której udzielił sam aktor:

To podchwytliwe pytanie. Wspaniałą rzeczą w filmach jest zawieszenie niewiary. Rozmawiamy o gościu, który potrafi latać i strzelać laserami z oczu. I w takich historiach najważniejsza jest rozrywka. Dla mnie, dla widzów. Możemy spędzić cztery godziny na tłumaczeniach, w jaki sposób Clark powrócił. Ale czy naprawdę tego chcecie?

fot. materiały prasowe

Cóż, chyba nie można nazwać tych słów przekonującymi. Coś takiego z pewnością dałoby się wyjaśnić w znacznie krótszym czasie. I czy to znaczy, że w ramach tego dziwacznie rozumianego pojęcia "zawieszenia niewiary" mamy przymykać oko na wszelkie logiczne bzdury i niedopowiedzenia? Na pewno czego by nie powiedzieć, takie wytłumaczenie byłoby jakąś linią obrony dla tych wszystkich dziur fabularnych w kilku filmach DC...

A czy Was przekonuje tego typu odpowiedź?

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.