Premiera Ostatniego Jedi z drugim wynikiem finansowym spośród epizodów Gwiezdnych wojen!

Ostatni Jedi wytwórni Walt Disney Pictures oraz Lucasfilm uzyskał 45 mln dolarów podczas czwartkowych seansów. Jest to drugi pod względem finansowym wynik wśród m.in. ostatnich filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen. Warto przypomnieć, że Przebudzenie Mocy uzyskało 57 mln, natomiast Łotr 1 ponad 29 mln dolarów. W kinach IMAX Ostatni Jedi zrównał się niemal z poprzednim epizodem otrzymując 5,3 mln dolarów. Premiera ósmego epizodu gwiezdnej sagi miała miejsce 13 grudnia w czternastu krajach, a dzień później pojawiła się w kolejnych trzydziestu czterech – w każdym znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej oglądanych (za wyjątkiem Turcji i Korei). W ciągu tych dwóch dni na całym świecie zgarnęła ok. 106 mln dolarów.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – bezspoilerowa recenzja filmu!

https://www.youtube.com/watch?v=Zl2_-ayidbw

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi trafi na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?