• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Twórcy dwóch najlepszych części Kapitana Ameryki i zbliżających się Avengers najwyraźniej postanowili na moment scenerię i zaangażować się w nieco inny projekt. Według informacji podanych przez Deadline, bracia Russo wygrali gorącą batalię o adaptację ilustrowanej powieści SF Simona Stålenhaga. Ten niezwykle uznany skandynawski artysta lubuje się w hiperrealistycznym ujęciu alternatywnej rzeczywistości - przeważnie tyczy się to w rodzinnej Szwecji lat 80. i 90. - gdzie w jego konceptach doszło do wielkiego skoku technologicznego. Zazwyczaj w ramach kontrastu zestawia różnego rodzaju konstrukty przyszłości z naturalnym środowiskiem. Dotychczas najbardziej znanymi jego dziełami były Tales from the Loop araz Things from the Flood.

Tym razem chodzi o The Electric State - ilustrowane dzieło umiejscowione w zachodniej części USA, gdzie nastolatka podróżuje u boku swojego żółtego zabawkowego robota. Wszędzie natyka się na wraki dronów bojowych i pozostałości po upadającej już konsumpcyjnej cywilizacji.

fot. Simon Stålenhag

Scenarzystami projektu mają być Christopher Markus i Stephen McFelly. Reżyserem zaś prawdopodobnie Andy Muschietti (To), które jest w trakcie negocjowania kontraktu. Samo wygranie przetargu zostało potwierdzone przez samych braci Russo:

Możliwość współpracy z takimi inspirującymi talentami, jak Simon, Andy, Chris i Steve jest głównym powodem powstania naszej firmy. Nie możemy się doczekać momentu, gdy będziemy mogli pomóc tej ekipie stworzyć coś specjalnego.

Na zakończenie możemy jedynie polecić stronę kickstarterową The Electric State, gdzie będziecie mogli lepiej się zapoznać z twórczością tego wyjątkowego artysty.

Źródło: comingsoon.net; kickstarter.com / Ilustracja wprowadzenia: Simon Stålenhag

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.