• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Ledwie zdążyliśmy nacieszyć się ósmym epizodem Gwiezdnych Wojen, a Disney z Lucasfimem robią konkretne plany na trzecią część Nowej Trylogii. Do filmu, który wyreżyseruje J.J. Abrams, ponownie zatrudni się Michela Kaplana, nieprzerwanie czuwającego nad kostiumami serii od Przebudzenia Mocy.

A trzeba przyznać, że ten element ciężko jest skrytykować za brak inwencji. Tak jak cała reszta efektów wizualnych, omawiany aspekt również postrzegany jest jako jedna z kilku bezdyskusyjnie bezbłędnych tak w Przebudzeniu, jak i ostatecznie wywołującym kontrowersje Ostatnim Jedi. Kaplan dopilnował wielu bardzo ważnych spraw związanych z designem kostiumów. Wymienić można choćby stroje wojskowe Najwyższego Porządku czy Ruchu Oporu, a także niezapomniane kreacje z Canto Blight w produkcji Riana Johnsona. 

fot. Annie Leibovitz

Choć więc kostiumy to jedna z tych bardziej ignorowanych kategorii przy rozdawaniu Nagród Akademii, gdy mówimy o filmach tak bardzo eklektycznych pod względem tego elementu, dopilnowanie ich jakości jest bardzo ważne. Niezależnie zatem od tego, czy podobał nam się najnowszy film sagi, czy raczej czujemy mniejsze lub większe rozczarowanie, tutaj raczej trafiono w punkt.

1200x300 moviesroom

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Annie Leibovitz

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.