• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Pod względem kasowym powrót Stevena Soderbergha do kina nie był udany. Jego heist movie Logan Lucky w teorii miało wszystko, by stać się kasowym hitem. Gwiazdorska obsada (Channing Tatum, Adam Driver, Riley Keough, Daniel Craig), interesujący scenariusz i marka reżysera wracającego do gatunku, w którym stworzył przebojową serię Ocean's 11, Ocean's 12, Ocean's 13, jednak nie wystarczyły. Film przeszedł przez amerykańskie kina bey echa i zarobił tam tylko 27 milionów dolarów. Steven Soderbergh zdiagnozował przyczynę takiego stanu rzeczy.

Nagrodzony Oscarem i Złotą Palmą reżyser pojawił się w podcaście Recode i winę na zły wynik finansowy zrzucił na strategię marketingową filmu oraz własną decyzję, aby większość pieniędzy wydać na kampanię w mediach społecznościowych zamiast skupić się na bardziej tradycyjnych środkach przekazu. Wtedy amerykańska publiczność pewnie uwierzyłaby, że on faktycznie wrócił do robienia filmów, a Logan Lucky naprawdę powstał.

Na moje żądanie wydaliśmy nieproporcjonalnie dużą ilość pieniędzy w mediach społecznościowych i przestrzeni cyfrowej w przeciwieństwie do telewizji. Patrząc wstecz myślę, że to był błąd. Myślę, że potencjalni widzowie Logan Lucky nie przesiadywali w internecie i prawdopodobnie łatwiej dotrzeć byłoby do nich za pośrednictwem telewizji. Myślę też, że jeśli widownia nie zobaczy w telewizji wielu spotów reklamowych, to nie wierzy, że taki film istnieje.

Zobacz również: Powstanie wysokobudżetowy remake Jacka Stronga. Reżyserem Paul Greengrass!

W Polsce Logan Lucky mimo ustalonej daty premiery ostatecznie nie trafił do kin, a został wydany dopiero w grudniu prosto na rynek kina domowego.

Zrodlo: screencrush.com ilustracja wprowadzenia: materialy prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.