• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

To działo się 30 czerwca ubiegłego roku. Pamiętacie jeszcze tę datę? Wtedy to właśnie graliśmy podczas EURO 2016 z Portugalią, odpadliśmy po rzutach karnych, jednak według wielu także oszukani przez portugalskiego bramkarza Rui Patricio. Ten miał bowiem podczas obronionego karnego wyjść kilka kroków przed linię co jest niedozwolone. Powstała nawet wtedy bzdurna petycja o powtorzenie meczu, abyśmy mieli jeszcze szanse czempionat we Francji wygrać. Czemu o tym wspominam? Ano dlatego, że dziś dowiedzieliśmy się o istnieniu równie absurdalnego apelu. Jest bowiem fan Gwiezdnych wojen, nazywa się Henry Walsh i nie podoba mu się Ostatni Jedi. Do tego stopnia, że zamierza wystosować petycję do Disneya. A prosi w niej o oficjalne usunięcie film Riana Johnsona z kanonu Gwiezdnych wojen, ponowne nakręcenie go oraz, co się z tym wiąże, przesunięcie premery dziewiątki.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi czyli disneyowski Tryumf Woli

Powodem powstania owej petycji jest dla Walsha Luke Skywalker. Pisze on w niej bowiem:

Gwiezdne wojny od dawna były opowieścią o dwóch rzeczach, rycerzach Jedi i Luke'u Skywalkerze. Po ponad 260 powieściach w których podziwiać mogliśmy przygody tego znamienitego bohatera Walt Disney Company postanowiło to wszystko wyrzucić z oficjalnego kanonu i zniszczyć trzy dekady historii. Byliśmy podekscytowani siódmą częścią, mając nadzieje zobaczyć jak się mają nasi ulubieni bohaterowie po latach, a dostaliśmy śmierć Hana Solo i minutę Luke'a na ekranie. 

Epizod VIII to już jednak parodia. Zniszczył on bowiem doszczętnie spuściznę Luke'a Skywalkera i Jedi, która była czymś, za co większość z nas, jako fanów, kochało sagę. To może jednak jeszcze zostać naprawione. Tak jak bowime wyrzuciliście do kosza 30 lat gwiezdnowojennych historii, tak my teraz prosimy Was o wyrzucenie jeszcze jednej, zatytułowanej Ostatni Jedi. Wyrzućcie ją z kanonu, przesuńcie premierę epizodu IX i nakręćcie ósemkę ponownie, przywracając w niej dorobek, integralność i tożsamość Luke Skywalkera.

Choć tekst wydaje się mocno absurdalny, ma już za sobą ponad 11 tysięcy fanów (możecie zobaczyć  TUTAJ). Polecałbym jednak się nie łudzić, Ostatni Jedi raczej nie zniknie w najbliższym czasie z kin. Myślę, że prędzej wygramy EURO 2016 po powtórzonym meczu z Portugalią.

1200x300 amet reklama

źródło: Change.org / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.