Mark Hamill dzieli się informacją o dodatkowej roli w Ostatnim Jedi!

UWAGA! Możliwe niewielkie spoilery! W Ostatnim Jedi, odtwórca roli Luke’a Skywalkera miał możliwość wcielenia się nie tylko w jedną postać. Pod koniec filmu można była się przekonać, że aktor zagrał on również rolę epizodyczną jako obcy zwany Dobbu Scay przebywający w kasynie na planecie Cantonica (jego dzieci: Nathan, Chelsea i Griffin pojawili się jako żołnierze Ruchu Oporu u boku Poe Damerona na planecie Crait). W rozmowie z EW, Hamill został zapytany o to, jednak początkowo nie potwierdził, ani też nie zaprzeczył tym doniesieniom:

Nie wiem, o czym mowa. Nie zamierzam nic mówić. Uwielbiam otoczkę tajemnicy.

Ostatecznie aktor, dobrze kojarzony również z udzielania głosu różnym postaciom m.in. Jokera w Batmanie – serialu animowanym, dał wskazówkę co bardziej wytrwałym fanom Gwiezdnych wojen:

Uwielbiam robić rzeczy w CGI, a oni powiedzi super. Udałem się na plan kasyna i ujrzałem dość drobiazgowo wykonane 150 zaskakujących kostiumów.


Ponadto w filmie zobaczyć możemy również m.in. reżysera Łotra 1 Garetha Edwardsa grającego żołnierza Ruchu Oporu walczącego na planecie Crait (słyszymy go mówiącego: „słone”), Gary’ego, czyli ukochanego psa Carrie Fisher, czy Warwicka Davies – najbardziej znanego jako Wicket Warwick z Powrotu Jedi – wcielającego się w obcego o imieniu Wodibin.


sw cameo warwick davis

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – bezspoilerowa recenzja filmu!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

1200x300 amet reklama

Źródło: Heroic Hollywood, Vanity Fair / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?