Advertisement

Przyszłość Luke’a Skywalkera pod znakiem zapytania w Epizodzie IX!

UWAGA! Spoilery w treści newsa! Końcowe minuty Ostatniego Jedi mogły okazać się nie do zaakceptowania dla wielu fanów Gwiezdnych wojen, a w szczególności dotyczy to rozpłynięcia się w powietrzu jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów, który jednoczy się z Mocą. Uwzględniając to wydarzenie, pod znakiem zapytania pozostaje kwestia, czy w Epizodzie IX ujrzymy faktycznie Luke’a Skywalkera. Reżyser Rian Johnson w rozmowie z portalem Slashfilm przyznał, że nie wie co czeka w przyszłości legendarnego Mistrza Jedi:

Nie wiem, co wydarzy się w Epizodzie IX, ale jest pewien interesujący potencjał, co do jego roli [Marka Hamilla jako Luke’a Skywalkera – przyp. autora] w ostatnim rozdziale trylogii, nawet jeśli przeniósł się do innego wymiaru.

Zapytany o prawdopodobieństwo powrotu Skywalkera jako ducha w Mocy w kolejnym epizodzie, Johnson stwierdził, że ten krok byłby fascynujący i dał mnóstwo nowych możliwości:

To fascynujące, nieprawdaż? Bardziej fascynujące, aniżeli jego przebywanie z mieczem świetlnym u boku innych bohaterów. Dla mnie, otworzyłoby to mnóstwo nowych możliwości i pozwoliło na nieustanną wędrówkę Luke’a przez cały film. Jeśli więc takie rozwiązanie miałoby jakikolwiek sens, to właśnie w tym momencie. Uwierzcie mi jednak na słowo, nie byłem chętny, aby coś takiego zrobić.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – bezspoilerowa recenzja filmu!

https://www.youtube.com/watch?v=Zl2_-ayidbw

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi trafiły na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

1200x300 amet reklama

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?