Technologia w Ostatnim Jedi nawiązuje do imperialnych planów z Łotra 1!

UWAGA! Możliwe spoilery! Poza obecnością w Ostatnim Jedi okrętu Raddus nawiązującego do admirała rasy Mon Calamari z Łotra 1, okazuje się, że w najnowszej odsłonie Gwiezdnych wojen pojawia się inna ciekawostka pochodząca z historii antologicznej wyreżyserowanej przez Garetha Edwardsa. Otóż w końcowych momentach filmu, gdy Jyn Erso i Cassian Andor trafiają do imperialnej twierdzy na Scarif, gdzie przechowywane są tajne informacja na temat prac badawczych Imperium, natrafiają na plany Gwiazdy Śmierci oraz informacje dotyczącą „namierzania podróży nadprzestrzennej”. Ostatnia z wymienionych technologii stała się bardzo istotna dla Najwyższgo Porządku próbującego dogonić flotę Ruchu Oporu w przestrzeni kosmicznej. Pablo Hidalgo potwierdził te nawiązanie umieszczając zdjęcie ze Star Wars: The Last Jedi Visual Dictionary na swoim profilu na Twitterze.


Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – bezspoilerowa recenzja filmu!

https://www.youtube.com/watch?v=6EfrZTnaxCc

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

1200x300 amet reklama

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?