Advertisement

Reżyser Ostatniego Jedi wyjaśnia brak ważnego Mistrza Jedi! [Spoiler]

UWAGA! Możliwe spoilery! Jeszcze przed premierą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi bardzo dużo mowiło się o niespodziance, jaką mógł wówczas szykować reżyser i scenarzysta produkcji Rian Johnson. Okazało się, że dotyczyła ona obecności Yody w postaci ducha Mocy, który ukazał się Luke’owi Skywalkerowi na planecie Ahch-To. W rozmowie z The Playlist, Johnson ujawnił dlaczego to właśnie Mistrz Jedi wystąpił w tym epizodzie, a nie chociażby Obi-Wan Kenobi, z którym Skywalker miał znacznie więcej wspólnego. Według reżysera taka decyzja podyktowana była brakiem Sir Aleca Guinessa:

Wierzci mi, bardzo chciałem, aby w filmie pojawił się Ewan McGregor, lecz wszystko rozbijało się o formę przekazania całej opowieści. Pierwotnie mieliśmy do czynienia z relacją ze starszym Obi-Wanem, w tym wypadku obecność Aleca Guinessa miałaby więcej sensu, gdyby aktor nadal był wśród nas. Nigdy jednak nie było nam dane ujrzeć interakcji Luke’a z młodym Kenobim, więc nie ma w nim takiego ładunku emocjonalnego i byłoby to dosyć dziwne. Więcej sensu miało wprowadzenie Yody, który miał powrócić i dać solidnego kopa w tyłek Skywalkerowi.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – bezspoilerowa recenzja filmu!

https://www.youtube.com/watch?v=zUIBfPvfvMc

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?