Wiemy, jakie sceny usunięto z Ostatniego Jedi! Będzie wersja reżyserska?

UWAGA! Możliwe spoilery! Reżyser i scenarzysta Gwiezdnych Wojen: Ostatni Jedi Rian Johnson oraz montażysta Bob Ducsay w rozmowie z portalem Collider opowiedzieli o blisko 20 minutach wyciętych scen z filmu, które mają pojawić się w wydaniu Blu-ray. Johnson wspomniał o tym, czego możemy się spodziewać w nadchodzącej wersji BD:

Dostępna będzie chociażby rozszerzona sekwencja, w której Finn i Rose wraz DJem trafiają na Mega Niszczyciel, a także moment, w którym starają się oni odszukać postać graną przez Benicio Del Toro. Jest też scena, gdzie skradają się przechodząc przez ogromną przestrzeń na pokładzie niszczyciela Najwyższego Porządku i próbują oszukać znajdujących się tam szturmowców. Ponadto mamy również wątek na wyspie z udziałem Marka i Daisy. Młoda adeptka przechodzi tam wiele testów, bądź prób. Poza tym mamy również ukazaną ich relację oraz chwile niezwykle emocjonalne dla obojga. Ciekawostką jest również sekwencja z udziałem Rey i opiekunek świątyni Jedi, które widzimy w filmie. To w zasadzie najważniejsze rzeczy usunięte z filmu. Jest także kilka scen z Finnem, w tym jedna znakomita, w której Poe próbuje wybudzić byłego szturmowca Najwyższego Porządku ze śpiączki. Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać, aż pojawi się wydanie Blu-ray i gdy zobaczycie, co dla was mamy.

Kilka słów komentarza postanowił dodać również Bob Ducsay:

Jest dużo niezłych rzeczy, lecz byliśmy zmuszeni je wyciąć we wczesnej fazie produkcji, ponieważ całkowicie wykrzywiały one obraz całości i ja osobiście ich nie wspierałem. To jednak są fajne momenty. Przypuszczam, że gdy je ujrzycie, będą się wam podobały tak jak nam. Zresztą, wielu asystentom i współpracownikom pracującym w montażowni, nie podobało się wycinanie niektórych sekwencji. Stąd myślimy, że mogą się one podobać wielu osobom.

https://www.youtube.com/watch?v=gHgBk2fLLHY

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – bezspoilerowa recenzja filmu!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?