• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

George Lucas nie brał co prawda aktywnego udziału w tworzenie nowych epizodów Gwiezdnych wojen, lecz jego pomysły z czasów przed sprzedażą Disney'owi wytwórni Lucasfilm wpłyneły na fabułę Ostatniego Jedi. Mowa tu oczywiście o Luke'u Skywalkerze i jego odcięciu się od tego, co działo się w galaktyce. Portal Slashfilm dotarł do informacji zawartych w książce Art of Star Wars: The Last Jedi, w której zaprezentowano świątynię Jedi zatwierdzoną przez Lucasa znajdującą się na planecie znanej później jako Ahch-To. W publikacji znalazła się również wzmianka o pierwszym spotkaniu dotyczącym realizacji Przebudzenia Mocy, które miało miejsce 16 stycznia 2013 roku na Ranczu Skywalkera z udziałem twórcy Gwiezdnych wojen.

Ujawniono również, że wśród zaprezentowanych pomysłów było ukazanie starszego Mistrza Jedi szkolącego nową adeptkę imieniem Kira (imię zmieniono później na Rey). Fabuła miała z kolei rozgrywać się trzydzieści lat po upadku starego Imperium, a Luke miał udać się w ciemne i odosobnione miejsce ze świątynią Jedi (jeden z obrazów udostępnionych w książce ukazuje medytującego Luke'a). Pierwotnym zamysłem było odzyskanie przez Luke'a jego młodzieńczego wigoru i wyszkolenie nowego ucznia, co ostatecznie stało się ważnym elementem fabuły Ostatniego Jedi.

jedi templeFot. Art of Star Wars: The Last Jedi

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - bezspoilerowa recenzja filmu!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: Slashfilm / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.